logo
07/03
06/03
04/03
28/02
26/02
18/02
15/02
12/02
11/02
10/02
05/02
03/02
02/02
2 ...

Незабаром протестують «лижний потяг» Інтерсіті+ у Славське

14-11-2020 15:511299

Незабаром протестують «лижний потяг» Інтерсіті+ у Славське
Фото: Укрінформ

В Україні планують незабаром протестувати денний швидкісний потяг Інтерсіті+ до гірськолижного курорту Славське Львівської області.

Як передає «Укрінформ», про це повідомила заступниця голови фракції партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук у Фейсбуці за підсумками засідання робочої групи з реформування пасажирських залізничних перевезень. 

«Чому ви не подорожуєте потягами? Причин багато, і сьогодні ми обговорювали їх у робочій групі з реформування пасажирських залізничних перевезень... Про що ми говорили? Про додаткові рейси на зимові свята та про «лижний потяг» Інтерсіті+ у Славське – незабаром його тестуватимуть. Про можливі зупинки потягів біля «туристичних магнітів» – Олеський замок, Тараканів форт, Холодний Яр. Про відродження пасажирського руху на важливих туристичних напрямках – зокрема, на «замковій» ділянці Тернопіль – Заліщики. Про кімнати відпочинку та туристичні центри на вокзалах», – зазначила депутат.

Окремою важливою темою вона назвала групові туристичні перевезення, звернувши увагу на проблему з неможливістю онлайн-замовлення, неконкурентні комісійні збори та застарілі способи передавання інформації. У зв'язку з цим, за словами Кравчук, очільниця Держагентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів незабаром організує зустріч залізничників з туроператорами, де питання групових квитків обговорять детально.

«В ідеалі ми хочемо перетягнути хоча б частину турпотоку з автобусних турів на рейки – це екологічніше та безпечніше», – підкреслила парламентарій.

Водночас Кравчук акцентувала й на тарифній політиці, проблему якої також обговорили члени робочої групи з реформування пасажирських залізничних перевезень.

«Пострадянська модель ціноутворення робить залізничні квитки на короткі відстані «золотими». У підсумку потяги перевозять повітря, а пасажир обирає сумнівну «маршруточку на Бердянськ». Процес зміни тарифів непростий, його треба погоджувати з Кабміном, але варто розпочинати вже зараз», – зазначила Кравчук.

Вона нагадала, що Укрзалізниця у зв'язку з карантином втратила левову частку пасажиропотоку, який на сьогодні становить близько третини від обсягу 2019 року. І саме це спонукає залізничників боротися за пасажира.

«Якщо раніше УЗ існувала у паралельному світі з висококонкурентним туристичним ринком, то зараз має стати його активним гравцем та партнером зацікавлених туроператорів. Не всі проблеми вдасться вирішити швидко. Колії старіють, локомотиви зношуються – через це потяги змушені рухатись повільніше, а ремонт потребує мільярдних інвестицій», – додала депутат.

Водночас вона висловила сподівання, що перші позитивні зміни будуть «вже до першого снігу».

Leopolis.news