logo
01/03
26/02
22/02
18/02
17/02
14/02
11/02
09/02
08/02
31/01
27/01
23/01
14/01
2 ...

ПЦУ: Голокост – наслідок безбожницької ідеології більшовизму, нацизму та расизму

27-01-2021 12:26349

ПЦУ: Голокост –  наслідок безбожницької ідеології більшовизму, нацизму та расизму

Православна Церква України разом з українським народом та світовою громадськістю в цей день поділяє біль за жертвами Голокосту – жахливої людиновбивчої трагедії минулого століття, наслідки якої не мають ані часу давності, ані виправдання.

 

Про це йдеться у заяві ПЦУ.

«Голокост став наступним у часі після Голодомору 1932-33 років актом геноциду, вчиненим на українській землі. Обидва ці масові злодіяння, масові вбивства, вчинені більшовиками та нацистами з ідеологічних мотивів – проти мирних людей, проти людяності, проти Бога.

Ми маємо не лише пам’ятати про жертв Голокосту, ми маємо донести нинішнім і майбутнім поколінням розуміння того, до чого призводить «свобода від Бога і віри», «свобода від моралі», безбожницькі ідеології більшовизму, нацизму, расизму», – наголосили в ПЦУ.

«Ми маємо винести з історії урок того, що відбувається, коли людина відкидає свій істинний поклик до любові, братерства і єднання, натомість плекає гординю, самолюбство та зверхність над іншими. Наслідок – тоталітарні й авторитарні диктатури, які із завзяттям налаштовують одних людей проти інших за ознакою національності, расової приналежності, соціального класу, віросповідання тощо. Наслідок – виокремлення людей за певною ознакою «меншовартості», приниження й переслідування їх, фізичне знищення врешті решт. Заради чого? Заради хибного примарного «кращого життя», заради якоїсь кимось проголошеної «благої мети», – йдеться у заяві.

У ПЦУ нагадують, що Голокост – один із найбільших злочинів проти людяності, понад 6 мільйонів жертв – євреїв, ромів, представників інших національних меншин, соціальних спільнот, а також наших співгромадян зі змішаних родин, які не хотіли залишати рідних і йшли за ними у гетто, а звідти – на страту.

Leopolis.news