logo
19/04
18/04
17/04
16/04
15/04
2 ...

В Україні дозволили вакцинувати громадських діячів для популяризації COVID-щеплень

02-03-2021 14:40243

В Україні дозволили вакцинувати громадських діячів для популяризації COVID-щеплень
Фото: DW.com

У Міністерстві охорони здоров’я дозволили вакцинувати громадських діячів поза чергою для популяризації щеплень.

Про це пише пресслужба Центру громадського здоров’я.

«1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ № 369 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби», - йдеться у повідомленні.

Там розповіли, що вакцини в Україну прибули у флаконах — кожен на 10 доз вакцини. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин. Повторне заморожування заборонене, відтак невикористані у флаконі дози вакцини утилізуються.

У зв’язку з цим у МОЗ вирішили дозволити вакцинувати «громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, тощо» винятково з уже відкритих флаконів. Ці люди зможуть отримати щеплення якщо хтось, хто записався на вакцинацію, відмовився або має протипоказання, а також якщо кількість людей, яких необхідно вакцинувати мобільною бригадою, недостатня для повного використання флакона.

З 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації

В Україні зробили перше щеплення від коронавірусу  препаратом Oxford-AstraZeneca (Covishield). 1 березня почав діяти сайт для запису на вакцинацію В Україні запустили можливість записатися на вакцинацію від коронавірусу онлайн. Це можна зробити й через додаток «Дія». 1 березня Степанов вакцинувався від коронавірусу.

Leopolis.news