logo
20/05
19/05
18/05
17/05
16/05
2 ...

Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки минулого року

12-01-2022 12:47483

Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки минулого року
Фото: соцмережі

Асоціація інноваційної та цифрової освіти щороку традиційно підбиває підсумки найважливіших подій у сфері освіти. Серед ключових здобутки МОН – затвердження Типової освітньої програми для 5-9 класів, будівництво Президентського університету, впровадження Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри, а також проведення першого Всеукраїнського уроку із профорієнтації, який став наймасовішим уроком в Україні та потрапив до Національної Книги Рекордів.

Про це повідомляє пресслужба Міносвіти.

До номінації «Норматив року» віднесено затвердження МОН Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. На основі навчальної програми кожен заклад має змогу створювати власну освітню (модульну) програму. Учні, які перейдуть до 5 класу, навчатимуться від 1 вересня 2022 року за новою освітньою програмою, саме це передбачає реформа Нової української школи (НУШ). 

До номінації «Будівництво року» – реалізація проєкту «Президентський університет». Відповідне доручення 31 травня 2021 року підписав Президент України Володимир Зеленський.

Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на засадах підготовки професіоналів найвищого рівня за такими напрямами: інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект; нанотехнології; аерокосмічні технології; новітні енергетичні технології; біотехнології та науки про здоров’я; глобалізація та міжнародні комунікації. 

До номінації «Проєкт року» віднесено Всеукраїнський проєкт із профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», що стартував 11 серпня 2021 року. В Україні почав працювати ефективний «соціальний ліфт», який з’єднує навчальні заклади та роботодавців, саме він стане основою формування системного Кадрового Резерву України та реформи старшої профільної школи в межах Нової Української Школи (НУШ). 

До номінації «Подія року» – перший Всеукраїнський урок із профорієнтації, який відбувся у прямому етері 12 жовтня 2021 року для понад півмільйона школярів. Захід ініційовано Міністерством освіти і науки спільно з Інститутом модернізації змісту освіти. Подія стала наймасовішим уроком в Україні та потрапила до Національної Книги Рекордів. 

Номінацію «Прорив року» посідає можливість проведення Національної олімпіади геніїв Genius Olympiad Ukraine, яку Україна отримала від США. Відповідний контракт 3 листопада 2021 року підписано МАН у Вашингтоні.

Genius Olympiad – найбільший міжнародний конкурс наукових проєктів з охорони довкілля та екології, участь у якому щороку беруть школярі з-понад 80 країн світу. 

У номінації «Звичка року» – презентована Міністром Сергієм Шкарлетом та першою леді України Оленою Зеленською Платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо».

Як зазначила перша леді, метою кампанії є не тільки зміна шкільного меню на корисне й здорове. Завдання-максимум – змінити харчові звички українських сімей. На платформі зібрано повну інформацію для керівників закладів освіти та вчителів про перебіг реформи й нормативи шкільного харчування, а також багато корисної інформації для учнів і батьків.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news