logo
05/05
29/04
27/04
23/04
17/04
01/04
29/03
25/03
22/03
17/03
11/03
09/03
05/03
24/02
2 ...

Велике культурне будівництво на Львівщині

18-09-2020 14:093698

Велике культурне будівництво на Львівщині

Культура в Україні завжди фінансувалася за залишковим принципом. Такий підхід має змінити президентська програма «Велике будівництво». Адже поруч з новими дорогами, дитсадками, школами, лікарнями і спортивними спорудами, завдяки цій програмі, буде відновлено понад 100 культурних об’єктів по всій країні. Загалом же на відновлення пам’яток і створення туристичних об’єктів впродовж 4 років планується виділити рекордну суму – 55 млрд грн. Львівщина розраховує на чверть цієї суми.

 

Як відомо, відновлення культурних об’єктів це – один з напрямів програми відродження культури та креативної економіки, яку ініціював президент Володимир Зеленський. Тож Кабінет Міністрів за пропозицією Міністерства культури та інформаційної політики, включив у програму «Велике будівництво» фінансування робіт по цьому напрямку.

Як зазначив профільний міністр Олександр Ткаченко під час візиту на Львівщину: «Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить об’єкти «Великого будівництва у культурі» надзвичайно цікавими елементами туристичної атракції».

За словами Олександра Ткаченка, збереження їхньої автентичності й духу – наша відповідальність, наповнення новим змістом – наш обов’язок. Ми зробимо все, щоби кошти, на які очікуємо, а це 55 мільярдів гривень упродовж 4-х років, були спрямовані не тільки на реставрацію, реконструкцію і добудову, а й – на створення центрів надання культурних послуг по всій Україні.

Зі свого боку, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький на зустрічі з міністром зазначив про те, що в межах ініціативи Президента України «мандруй Україною» на Львівщині велику роль приділяють Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Також відбувається реставрація музею-фортеці «Тустань». А палац Гредлів у Сколе вже переданий на баланс Національного природного парку «Сколівські Бескиди» і він стане туристично-інформаційним та еко-просвітницьким центром.

Окрім цього, керівництво Львівської облдержадміністрації повідомило, що вже підготувало пропозицію щодо отримання з держбюджету-2021 фінансування на реставрацію 21 пам’ятки архітектури, серед яких, зокрема, Свірзький та Старосільський замки, костели у Годовиці та Щирці, Тартаківський і Поморянський палаци та палац Гредлів, а ще – дерев’яні церкви, які входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також, за словами Максима Козицького, у Стратегії розвитку Львівської області серед п’яти стратегічних цілей є пункт «Туристична привабливість», у якому, зокрема, запроваджується й розвиток економічної компоненти культурно-мистецької сфери. Мова йде про підтримку креативних індустрій з використанням регіональних традицій. «Це туристичні магніти, які у наступні роки притягнуть на Львівщину великі кошти і дадуть нове життя нашій області», – наголосив голова Львівської облдержадміністрації.

Такі амбітні цілі потребують й значного фінансування. Саме тому Максим Козицький переконаний, що Львівщина має отримати чверть фінансування на проєкт «Велике будівництво у культурі». «Чому стільки? Бо в нашій області зосереджена чверть усіх пам’яток культурної та архітектурної спадщини України. Це понад 8 тисяч об’єктів», – підкреслив голова Львівської ОДА. На його думку, завдяки програмі «Велике будівництво», нарешті культура буде у фокусі уваги, що, своєю чергою, дозволить: по-іншому подивитися на туристичний потенціал України, створити нові робочі місця і розвинути біля реставрованих пам'яток й суміжні галузі.

Як бачимо, відновлення історико-культурної спадщини, в рамках президентської програми великого культурного будівництва на Львівщині, має не тільки зберегти наші культурні об’єкти для нащадків, а й забезпечить сталий розвиток місцевих громад, завдяки появі в них «туристичних магнітів» і нових туристичних маршрутів, як, наприклад, «Мале Карпатське коло».

Юрій ЛУЖНИЙ