logo
17/01
15/01
14/01
13/01
12/01
11/01
31/12
29/12
28/12
26/12
24/12
23/12
2 ...

На Золочівщині громадські активісти реалізовують проєкт нового туристичного маршруту (ФОТО)

16-01-2020 12:101445

На Золочівщині громадські активісти реалізовують проєкт нового туристичного маршруту (ФОТО)

Громадські активісти села Вороняки Золочівського району взялися за реалізацію проєкту нового пішого туристичного маршруту із назвою «Стежками Героїв села Вороняки», ідея створення якого виникла кілька років тому. У цій справі їм допомагають природоохоронці Національного природного парку «Північне Поділля», зокрема фахівці з відділу рекреації.

 

 

За своєю сутністю новий туристичний маршрут, як визначено проєктом, буде християнсько-патріотичний та історично-краєзнавчий, а його протяжність становитиме майже 12 кілометрів. Уздовж маршруту є багато різноманітних природних та рукотворних об’єктів, що можуть бути цікавими для мандрівників усіх вікових категорій.

Мандруючи туристичним маршрутом «Стежками Героїв села Вороняки», туристи матимуть нагоду ознайомитися з історією села, його святинями, зокрема пройтися Хресною дорогою, яку облаштували й ознакували селяни під орудою настоятеля місцевої релігійної громади отця Михайла Смолінського, та побувати у величному сільському храмі на честь жінок-мироносець. До речі, Хресна дорога пролягає із нижньої частини села у верхню, звідкіля відкриваються мальовничі краєвиди на місто Золочів та його околиці.

Також на маршруті є пам’ятні знаки на місцях загибелі місцевих вояків УПА та залишки руїн повстанських криївок. Серед природних об’єктів, що трапляються уздовж маршруту, – джерела, ставок, луки та лісостани в південних околицях села Вороняки.

Кінцевим пунктом нового туристичного маршруту визначено урочище Желяско, на лісовій ділянці якого сільські активісти встановили декілька пам’яток християнського та національного характеру й облаштували рекреаційну зону. Тут періодично відбуваються урочистості з нагоди відзначення християнських та національних свят, в яких беруть участь мешканці села та гості із сусідніх поселень.

На сьогодні на шляху нового туристичного маршруту ще не проведено маркування. Проте фахівці з туризму НПП «Північне Поділля» допомогли сільським ентузіастам записати GPS-трек маршруту, який будь-хто з туристів може завантажити на власний ґаджет з інтернет-мережі за посиланням і самостійно здійснити мандрівку за маршрутом.

Фото автора

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news